Gündem | 23.01.2023 15:31:21

beije, "birlikte fark eder" diyor

beije,
Menstrüel hijyen ürünleriyle dikkat çeken beije, “Düşün. Hisset. Değiştir.” etkinliğini gerçekleştirdi.

Yeni nesil menstrüel hijyen ürünleriyle dikkat çeken beije, “Düşün. Hisset. Değiştir.” ismini verdiği etkinliğiyle 19 Ocak Perşembe akşamı Postane İstanbul’da markanın yeni konumlandırması doğrultusunda hazırlanan manifesto filmini yayınladı.

3 sene içerisinde yaşadıkları değişimi, adımlarını ve hedeflerini anlatan beije, davetlilere farklı bir etkinlik deneyimi sundu. “Birlikte fark eder!” diyerek yeni bir kimlikle yola devam etmeye hazırlanan beije, artık kadınların ve toplumdaki azınlıkların gerçek ihtiyaçlarına yönelik, daha yüksek bir sesle konuşmaya başlıyor. Kurucuları Naz Özbek ve Doruk Akpek, beije’in yaşadığı bu değişimle ilgili, “Türkiye’de kadın ve azınlık olma deneyimlerine yoğunlaşmaya hazırlanıyoruz. Biz Türkiye’de çok iyi şeyler olacağına inanan bir topluluğuz; ancak ‘çok iyi’ bir gelecekte kadınların oynadığı rolün hem daha merkezi hem de bugünkünden daha farklı ve etkin olması gerektiğini biliyoruz. Bu sebeple markamızı; kadınların bilgilenmeleri, kendi hayatları ve toplumdaki yerleriyle ilgili daha etkin hissetmelerini destekleyecek bir platform olarak konumlandırıyoruz” dedi.

“Birlikte fark eder!”

Etkinlikte katılımcılar, ilk olarak “Birlikte fark eder” isimli çalışmayla neleri değiştirebileceklerine dair gazete ve dergilerden bir kolaj aktivitesi yaptı. İkinci aktivitede ise katılımcılara “Evinizin camına bir bayrak asacak olsanız üzerinde ne yazmasını isterdiniz?” sorusu sorularak kendi bayraklarını tasarlamaları istendi.

“Ne fark eder ki?” deyip çabalamaktan vazgeçmenin çok daha kolay olduğu bu günlerde, daha iyisinin mümkün olduğuna dair inancı beslemek isteyen beije, seslendikleri kitleyi kendi hayatları, hakları ve yetkileri/etkileriyle ilgili desteklemeyi amaçlıyor. 

beije, organik, vegan ürünler ile yeni nesil menstrüel deneyim beije, abonelik sistemiyle çalışan ve doğaya ve insan sağlığına saygılı yeni nesil menstrüel ürünler sunan yeni nesil bir marka. Tüketiciyi kaliteli ürünlerle buluşturmasının yanısıra toplumsal farkındalığı artırma ve bu süreçte doğaya ve topluma faydalı olma hedefleriyle hizmet veriyor. beije, abonelik sistemiyle ped ve tampon satışında Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. Organik ham maddelerden, vegan ve piyasadaki çoğu ürünün aksine azot boyama ve klor yıkama gibi kimyasal süreçlerden geçirilmeyen ürünler sunuyor. Hijyenik pedler; organik bambu lifinden, tamponlar ise organik pamuktan üretiliyor.Paylaş: