Gündem | 19.01.2023 12:06:32

Kaan Sekban'ın yeni kitabı raflarda

Kaan Sekban'ın yeni kitabı raflarda
"Tebrikler Kovuldunuz" kitabından 5 yıl sonra Sekban'ın "Küçük Ünlü Uyumu" kitabı raflarda yerini aldı.

1983 doğumlu Kaan Sekban, konsolos olmak için Siya­set Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okudu. Bankacı oldu. Ban­kada kendini parlatmanın yollarını ararken ‘marka yönetimi’ üstüne yüksek lisans yaptı. Birkaç yıl sonra kendini yeteri kadar parlatama­yıp istifa etti. Bankacılık sonrasına en büyük hayali oyunculuğu koymaya çalışırken komedyen oldu.

Kaan Sekban, bütün bu ‘uyumsuzlukların’ muazzam uyumuyla hayallerinin çok ötesinde geçen rüya gibi 5 yılın içine çokça hayal kırıklığı ve ‘fiyasko’ da sığdırdığını söylüyor. Kendisini "Yaptıkları, yapamadıkları, hesaba katmadıkları, hayal bile edemedikleri, yeni tutkuları ve kıtalar ötesi hayallerine doğru attığı insanlık için küçük ama kendisi için kocaman adımlarla hem kendi hem de ülke sınırla­rını aşmaya her zamankinden hevesli 40’ında bir ‘genç’ komedyen" olarak tanımlıyor. 

5 YILIN PERDE ARKASI 
10 yıllık bankacılık kariyerinden sonra adım attığı sahnelerde 5 yılı geride bırakan ve ilk kitabı “Tebrikler Kovuldunuz”da kurumsal hayatın perde arkasını gözler önüne seren Kaan Sekban bu kez şov dünyasına büyüteç tutuyor. Sekban, şov dünyasında geçen 5 yılının perde arkasını aktardığı Küçük Ünlü Uyumu kitabını ve 40. yaşını Lokanta by Divan’da gerçekleşen özel bir davetle kutladı Medya, iş ve sanat dünyasından birçok konuğun katıldığı davette Emir Ersoy ve Orkestrası da sahne aldı. Sekban’ın 40. yaşı vesilesiyle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) yaptıkları bağışlarla aynı zamanda bir eğitim seferberliğine de imza atan takipçileri, ünlü komedyeni bu özel gecede yalnız bırakmadı.

KURUMSAL YAŞAM SONRASI GERÇEKLEŞEN HAYALLER

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan kitapta hayatından anekdotlar okurken ünlüsünden ünsüzüne tüm ülkenin çabasına, beklentisine ve kurduğu düşlere de tanıklık edeceksiniz.  90’ların sonu ve 2000’lerin başına tesadüf eden çocukluk ve ilk gençlik yıllarında aklı hep sahnede ya da beyaz camda olan Kaan Sekban, kurumsal yaşamın ardından hayallerini gerçekleştirdikten sonra büyük mutluluklar ve tatmin duyguları tadarken, derin hayal kırıklıkları da yaşıyor. İşte bu sıra dışı yaşamın toptan bir muhasebesini son derece eğlenceli bir üslupla anlatan Küçük Ünlü Uyumu, Sekban’ın öyküsünün fonunda bir ülkenin ve milyonlarca insanın hikâyesini de okura sunuyor.Paylaş: