Gündem | 20.09.2022 17:02:51

Türk Kızılay İstanbul, Liv Hospital ile el ele verdi

Türk Kızılay İstanbul, Liv Hospital ile el ele verdi
Türk Kızılay İstanbul İl Merkezi ile Liv Hospital, gerçekleştirdikleri iş birliği ile yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatacak.


Türk Kızılay İstanbul İl Merkezi, ekonomik dalgalanmaların ortaya çıkardığı mağduriyetlerin toplumdaki etkisini azaltmayı hedefleyerek 2022’yi Dayanışma Yılı ilan eden Türk Kızılay’ın bu hedefine uygun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Kurumun bu kapsamda yürüttüğü projelere destek olmak isteyen Liv Hospital yönetimi ile Türk Kızılay İstanbul İl Merkezi arasında tarihe geçecek bir protokole imza atıldı.

Bu imza ile birlikte, yoksullara, kırılgan topluluklara, işsizlere, yetimlere ve korunmaya muhtaç kişilere daha fazla yardım ulaştırılması hedefleniyor. İmza törenine katılım gösterenler arasında, Türk Kızılay İstanbul İl Merkez Başkanı Kadem Ekşi, Türk Kızılay İstanbul İl Merkez Başkan Yardımcısı ve DÜNYA Grubu CEO’su Burcu Kösem, Kızılay Kadın İstanbul İl Başkanı Nilhan Kösen Ayan, STK Gönüllüsü Monik İpekel, Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti ve Liv Hospital Hekimi ve Genel Müdürü Dr. Akif Benk ile çok sayıda STK gönüllüsü yer aldı. İmza töreninde görüşlerini aktaran Türk Kızılay İl Merkez Başkanı Kadem Ekşi, “Kızılay İstanbul ailesi olarak kıymetli Liv Hospital yönetimi ile birlikte İstanbul’umuzun hayatını kolaylaştıran projelerden birine imza atıyoruz. Liv Hospital, bu protokol kapsamında bundan böyle Kızılay’ın bağışçısı ve destekçisi olacak” şeklinde konuştu.

BU BERABERLİK ŞİFA DAĞITACAK

Söz konusu beraberlik ile hastalar şifa bulurken, yoksul ve yetimlerin yeniden dirilişinin de inşa edilmiş olacağının altını çizen Ekşi, “Bu imza ile Liv Hospital, Türk Kızılay İstanbul’un hayata dokunan yumuşak bir eli olacak. Krizlerde, afetlerde karşılaşılan problemlerin çözümü kolaylaşırken, kan hizmetleri ile ilgili yürütülen yardım kampanyaları için önemli bir fırsat olacak. Bundan dolayı bizler Türk Kızılay İstanbul Yönetimi olarak, Liv Hospital ailesine teşekkürlerimizi sunuyor, tüm camiayı tebrik ediyoruz. İyi ki varlar” dedi.

İmza protokolü sırasında başta Monik İpekel olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri ve Liv Hospital hocaları adına konuşan Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, “Biz Liv ekibi olarak Türkiye için anlamlı olan ve anlamlı işlere imza atan, Türkiye dışında da yegâne tanınan ve emsal kurumlardan biri olan Türk Kızılay gönüllülerine sağlık hizmetlerini sunuyor olmaktan ve bu beraberlik ile Kızılay’ın önemli bir bağışçısı olacağımızdan dolayı çok mutluyuz. Bu fırsatı bize verdikleri için de çok teşekkür ediyorum. Bu beraberlik ile birçok kişiye şifayı emin ellerle dağıtacağımızdan şüpheniz olmasın. Ümit ediyorum afetler olmasın ama eğer olursa da bizim her zaman yanınızda olacağımızı söylemek isterim” ifadelerinde bulundu.

PROJE 15 EKİM’DE AÇIKLANACAK

Yapmış olduğu yardım çalışmaları ile çok sayıda ödüle sahip olan STK Gönüllüsü Monik İpekel de 9 yaşından beri Kızılay’ı bildiğine dikkat çekerek, “Kızılay hep aynı Kızılay. İyi ki Kızılay var. Ve hep var olmaya da devam etmeli. Liv Hastanesi ve Türk Kızılay İstanbul İl Merkezi burada hayır işi ortaklığı ile bir araya geldi. İnşallah bu hayır işi ortaklığı verimli de olacak. Ben burada özellikle Kızılay’ın İstanbul İl Başkan Yardımcısı, değerli bir iş insanı olan, kalbini çok sevdiğim Burcu Kösem’e, Kızılay Kadın İstanbul Başkanı Nilhan Kösen Ayan’a, Kızılay İstanbul İl Merkezinde görevli ve gönüllü tüm genç ve çalışkan ekibine, benim gerçekten gönülden bağlı olduğum arkadaşlarıma, Liv Hastanesi ekibine teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir işe imza atıldı. Yeni projelerimiz de yolda. Hedef belli, projenin açıklanacağı tarih 15 Ekim. Yeni ve çok güzel projelere imza atacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Paylaş: