Yaşam | 22.04.2022 17:58:12

Resim yapmak bana bambaşka bir özgürlük alanı yaratıyor

Resim yapmak bana bambaşka bir özgürlük alanı yaratıyor
Tiyatro ve sinema oyuncusu Güven Kıraç’ın eserleri, 39 Kalamış Marina Otel’de yer alan 39 Galeri’de sanatseverler ile buluşuyor.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Güven Kıraç’ın 2012 yılından bu yana yaptığı resimlerden oluşan eserler, 39 Kalamış Marina Otel’de yer alan 39 Galeri’de sanatseverler ile buluştu. 2014 yılından bu yana yaptığı eserleri sergilemeye başlayan Güven Kıraç, çocukluğundan beri içinde var olan resim ve heykel sevgisini eserlerine yansıtıyor.

Serginin açılışında konuşan Güven Kıraç ’’Pandemide üretmeyi arttırarak sürdürdüm. Oyunculuğun yanında resim yapmak, bana bambaşka bir özgürlük alanı yaratıyor. Çalışmalarımda portrenin yanı sıra soyut ve figüratif işlerim de var. Sergimin ismi ‘Söyleyeceklerim Var’ oldu, çünkü birçok resimde bir dert ve söylemek istediğim sözler var’’ dedi.

39 Kalamış Marina Otel’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Münteha Adalı ise açılışta, 39 Galeri’nin toplumun farklı renklerini taşıyan sanatçılarına ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, Güven Kıraç’la ile yaptıkları bu ortak çalışmanın kendilerini de çok mutlu ettiğini söyledi. Güven Kıraç gibi bir sanatçının bilinmeyen yönlerini sergilemekten ve bunu paylaşmaktan onur duyduğunu belirten Adalı, felsefesini resim sanatı ile ifade edip toplumsal farkındalığa hizmet etmenin değerinden bahsetti.

Sanatı toplumun her kesimi tarafında erişilebilir kılmaya devam edeceklerini belirten Adalı, sanatçıları ve sanatseverleri 39 Galeri’ye davet etti. ‘

"Söyleyeceklerim Var" Güven Kıraç Kişisel Sergisi’ni 39 Kalamış Marina Hotel’de yer alan 39 Galeri’de 08 Mayıs’a kadar ziyaret edebilirsiniz. 


Paylaş: