Amacımız

DÜNYA Grubu bünyesinde yayınlanmakta olan iyi yaşam dergisi İYİLİK & SAĞLIK OLSUN tarafından düzenlenen GERİ DÖNÜŞÜM ÖDÜLLERİ 2022 başvuruları başladı.


  • Geri Dönüşüm Ödülleri fikri nasıl ortaya çıktı?

“Bedenine ve dünyaya değer kat” mottosuyla DÜNYA Grubu bünyesinde yayınlanmakta olan iyi yaşam dergisi İyilik & Sağlık Olsun, yaşama değer katan konuları okurlarına sunuyor. Kaynakların hızlı tüketimi ve iklim değişikliğinin sadece raporlardaki rakamlardan ibaret olduğunu düşündüğümüz etkilerini, günlük hayatımızda hissetmeye başladık. Bazı noktalarda gecikmiş olsak da tüm dünya olarak yine atabileceğimiz adımları atmak istiyoruz. Bu adımlar arasında en önemlilerden bir tanesi de geri dönüşüm olarak ön plana çıkıyor. Gezegendeki yaşamın devamı için sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunanları ödüllendirmek ve başarılı çalışmaları örnek göstermek amacıyla yapılan Geri Dönüşüm Ödülleri’nin ikincisini düzenliyoruz. 

  • İyilik & Sağlık Olsun dergisi geri dönüşüme nasıl katkı sunuyor?

Dergimizde yer alan “Geri Dönüşüm” sayfasında ve www.iyiliksaglikolsun.com sitesinde hem işletmelerin geri dönüşüm yolculuklarına yer veriyor hem de bireysel olarak farkında olmamız gereken günlük ipuçlarını paylaşıyoruz. Bu şekilde bilgi aktarımı yaparak artan farkındalığa katkıda bulunuyoruz.

  • Ödül töreni ile nasıl bir farkındalık yaratmak istiyoruz?

Farklı ödül kategorilerimiz ile işletmeleri, sivil toplum kuruluşlarını, bireyleri, sosyal medyada geri dönüşüm alanında öne çıkan hesapları, modacıları, medyayı ve sanatçıları bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na giden yol, tüm paydaşların birlikte yürümesi gereken bir yol. Doğru ve başarılı uygulamaları örnek olarak ön plana çıkarmak, farklı bilgiler ve yeni bakış açılarıyla paydaşların birbirine nasıl destek olacağını ortaya koymayı hedefliyoruz. Aşırı tüketim ve kaynakların boşa harcanması gibi hatalardan dönme ve yapacaklarımız için birbirimizi yüreklendirme zamanı. Şimdi sürdürülebilirliği geçici bir akım olarak görenlere ya da samimi bir niyeti olmayanlara aslında bu yolda ilerlediklerinde değer yaratabileceklerini birlikte gösterme zamanı. Ödül töreni gecesinde birbirimizi alkışlarken, birbirimize nasıl katkıda bulunabileceğimizi de görelim ve gösterelim istiyoruz.

KATEGORİLER

iyiliksaglikolsun.com

BAŞVURU

https://www.iyiliksaglikolsun.com/geridonusumodulformu/